RYCZAŁT EWIDENCJONOWANY

Oferta

Ryczałt ewidencjonowany to uproszczony sposób opodatkowania prowadzonej działalności gospodarczej. Polega na rozliczaniu się od przychodów bez uwzględnienia poniesionych kosztów, dlatego to korzystne rozwiązanie szczególnie dla małych firm. Na taką formę opodatkowania mogą zdecydować się osoby prowadzące działalność gospodarczą lub osiągające przychody z tytułu wynajmu i dzierżawy. Aby skorzystać z możliwości ryczałtu, należy złożyć pisemne oświadczenie do urzędu skarbowego, jednak dokumenty należy przedłożyć nie później niż do 20 stycznia bieżącego roku podatkowego.

Przedsiębiorcy, którzy zdecydowali się na taką formę rozliczeń muszą gromadzić i archiwizować dowody zakupów towarów, wyposażenia oraz prowadzić wykaz środków trwałych, wartości niematerialnych i prawnych. Z ryczałtu ewidencjonowanego nie mogą skorzystać m.in. firmy zajmujące się udzielaniem pożyczek lub prowadzące działalność pozarolniczą w zakresie wolnych zawodów. Taka forma jest także niedostępna dla przedsiębiorców działających w branżach detektywistycznych i ochroniarskich oraz związanych z pośrednictwem finansowym lub fotografią.

Profesjonalne rozliczenia, kompleksowa obsługa

Pomagamy w wyborze odpowiedniej formy opodatkowania, gdyż nie każdy przedsiębiorca może rozliczać się na podstawie ryczałtu. Zajmujemy się nie tylko księgowością, ale również doradztwem podatkowym, a także sprawami kadrowo-płacowymi. Opracowujemy też potrzebne sprawozdania i deklaracje, a także kontaktujemy się z przedstawicielami czołowych instytucji finansowych. Działamy kompleksowo i profesjonalnie podchodzimy do wykonywanych obowiązków. Jesteśmy na bieżąco ze zmianami w prawie podatkowym. Nasze podejście do podejmowanej współpracy doceniło już wielu przedsiębiorców, dla których Wrocław jest głównym obszarem działalności.

Jeśli nie chcą się Państwo samodzielnie zajmować sprawami rachunkowymi, zachęcamy do zawarcia umowy z naszym biurem rachunkowym we Wrocławiu. Chętnie odpowiemy na Państwa pytania i przygotujemy ofertę. Wystarczy wypełnić formularz bądź skonsultować się z nami telefonicznie.